Білоус Анастасія


Operations & Growth Strategist

Анастасія має 10-річний досвід успішних запусків цифрових продуктів і послуг. Вона перетворює продукти ранньої стадії на високотехнологічні підприємства і лідерів ринку.

Розкажіть будь ласка про свій бекграунд, з чого почалася ваша кар'єра та чим займаєтеся зараз?

Маю 10-річний досвід роботи у якості Operations & Growth Strategist. Я займалась виведенням на ринок цифрових продуктів і послуг, високотехнологічних підприємств (у сфері Machine Learning, AI, IoT та інших), соціальних платформ, сайтів знайомств, фінансових додатків, цифрових послуг підтримки клієнтів та ін. Здебільшого цей досвід я здобула працюючи в американському інвестиційному фонді, де відповідала за напрямок інновацій. 
Перші кар’єрні кроки я робила у США понад 11 років тому, я починала з оффлайн маркетингу для одного з найбільших розважальних комплексів штату Меріленд. Потім маркетинговий шлях продовжився у “домівці” усіх європейських стартапів — місті Берлін, де я відповідала за продукт та онлайн маркетинг стратегію масштабної MVNO платформи Yukoono, яку купила компанія Panasonic. Далі, також у Німеччині, я керувала створенням бета-версії та відповідала за запуск платформи колективних знижок для локальних бізнесів, яка була успішно продана (під NDA) та працює по сьогоднішній день у міжнародному масштабі. 

Я повернулася до України, бо хотілося побудувати високоякісні онлайн продукти саме вдома.

Після цього проекту я повернулася до України, бо хотілося побудувати високоякісні онлайн продукти саме вдома. Протягом 8.5 років я керувала Маркетинг та Продакт департаментами у великій кількості проектів (прибуток в деяких з них зростав на 200-400% у рік, команди - до 500%), була відповідальна за запуск цих проектів на міжнародному рівні (більше 22 локацій), посідала посаду Chief Strategic Officer в інвестиційному міжнародному фонді, де я відповідала за процесс Due Diligence, а потім за онбордінг та менторінг проінвестованих стартапів.
Зараз я обіймаю посаду Chief Strategic Officer у міжнародній компанії New Media Services, яка представлена у більш ніж 22 країнах світу та налічує близько 3200 працівників у 16 офісах по всьому світу.
Крім того, я маю власну консультаційну практику: допомагаю компаніям у їх еволюційному розвитку. Я допомагаю організаціям з раннього етапу розвитку через періоди зростання переходити до стадії великих підприємств. Я знаю як компаніям масштабуватись шляхом розробки нових продуктів, створення нових ринків, а також потужних і стійких брендів. Завдяки інноваційним маркетинговим ініціативам та стратегіям розвитку бізнесу мені вдавалось перетворювати цифрові продукти та послуги, з якими працювала, на успішних лідерів ринку.

  • Quantum CEO & our partners
  • Digital Marketing workshop lecturer

Ви вже понад 10 років у бізнесі та наразі є топ-менеджером. Чи задумувалися ви про створення власної справи? Які для вас за та проти у виборі між корпоративним світом та підприємництвом?

Так, звичайно. По-перше, в мене власна consulting агенція, яка співпрацює зі стартапами, аутсорс- та аутстаф-компаніями, середніми продуктовими бізнесами з питань продакт та маркетинг розвитку, побудови стратегічних планів виходу на нові ринки, а також допомагає молодим бізнесам із підготовкою усієї документації для залучення інвестицій.
По-друге, я сама регулярно інвестую як ангел у ті проекти, в які щиро вірю.
По-третє, протягом 3-х років у мене був власний бренд верхнього одягу «1%», який я була вимушена закрити через постійні робочі відрядження у інші країни. На жаль, дистанційно відповідати за якість виробів перед покупцями в мене не виходило, а для мене це дуже важливо. Планую, ще повернутися до цього пізніше, коли мій графік стане менш мобільним. Також зараз я розглядаю кілька цікавих пропозицій співпраці та завжди відкрита до нових ідей.

Я сама регулярно інвестую як ангел у ті проекти, в які щиро вірю.

Якими були найбільші уроки, отримані із початку кар'єри дотепер?

1. Говори «ТАК» будь-яким можливостям. Навіть таким, вигоду від яких ти безпосередньо зараз не бачиш.2. Завжди пам'ятай про команду.3. Не бійся просити те, що ти вважаєш заслуженим за твою працю.4. Не бійся помилок. Вчися на них. Але намагайся не повторювати.5. Довіряй своєму внутрішньому компасу.
І останнє, але найважливіше — кожен день дізнавайся щось нове і продовжуй завжди вчитися.

  • Quantum CEO & our partners
  • Digital Marketing workshop lecturer
  • Quantum Company at WebSummit

Так як наша ініціатива все ж про діджиталізацію — поділіться діджитал інструментами які ви використовуєте у власному професійному та особистому житті.

У цьому плані я справжнісінький гік:)
Почнемо з того, що в мене є власний віртуальний асистент (Virtual Assistant) — це жива людина, яка знаходиться десь у світі та виконує ті завдання, які потребують часу, якого в мене небагато, але не потребують ніяких спеціальних знань і вмінь (бронювання квитків, відписка від якихось сервісів, пошук онлайн/оффлайн інформації, яку частково я потім можу використати для своїх виступів або презентацій та ін. До речі, це приклад одного із багатьох сервісів, які надає моя компанія.
Далі - B2B. LinkedIn Sales Manager, GrowthLead, Zapier.Клієнтська CRM - HubSpot.Chatbots - для бізнес сторінок.E-mail marketing, SMS marketing інструменти.Trello та Jira - для управління завданнями.
Та звичайний Google-календар :)

Чому ви вирішили підтримати ініціативу Digital Women 2020?

Останні дослідження виявили, що самооцінка дівчат досягає максимуму у віці дев'яти років і, ймовірно, ніколи не повернеться до цієї ж відмітки. Епідемія в нашому суспільстві, яку я б навіть вважала проблемою громадського здоров'я, нарешті обговорюється в більш широкому сенсі; зазвичай із закликами до дій, які допомагають нашим дівчатам і жінкам відчувати себе «наділеними» / «empowered».
Але в цьому процесі не вистачає цілої групи жінок — сильних жінок, які у нас вже є! Сильні жінки, які не бояться бути «голосними» та відверто говорити про важливе, працювати старанно заради втілення професійних мрій та втілювати задумане, оминаючи гендерні стереотипи та перешкоди.
Жінки можуть бути ефективними агентами змін, коли вони наділені повноваженнями. І кожен: і чоловіки, і жінки, можуть взяти на себе зобов'язання швидше досягти гендерного паритету. Зараз настав час інвестувати в соціальний та економічний добробут жінок, допомагаючи їм створювати успішний і здоровий спосіб життя для себе, своїх сімей та їхніх громад, зараз і для майбутніх поколінь. Я вважаю, що Digital Women 2020 це правильне місце, якщо я хочу «голосно викрикувати» і допомагати іншим жінкам.

Що найбільше змінилося з моменту отримання посади топ-менеджерки? У способі життя, образі думок, відношенні до себе.

Це було якось дуже давно :) Я думаю, головне, що сталося — я почала завжди на перше місце ставити інтереси компанії (а це означає і працівників) та міркувати цифрами.Також почала дуже охайно стежити за своїм вільним часом та на що/на кого я його витрачаю. У певний час, кілька років тому я “зірвала пластир” усіх особистих відносин, які не приносили ані користі, ані радощів. Це був один із найсміливіших та один з найкорисніших кроків у моєму особистому розвитку за все життя. Але нові люди, що з’явилися у моєму житті після того — це скарб!

  • Quantum CEO & our partners
  • Quantum Company at WebSummit

За часи роботи топ-менеджеркою, чи відчували ви на собі вплив стереотипів як до жінки, яка керує технологічною компанією?

Так, але я не люблю на цьому концентруватися.Навпаки, сьогодні я точно знаю за що у бізнесі мене цінують і поважають, та, звичайно, знаю чого це мені коштувало.
Фокусуйтеся на тому, що допоможе вам рости у вашій професії (знання, здібності та корисні знайомства), а не на тому, що хтось про вас подумає або скаже.

Picture about the company
Picture about the company
Picture about the company

Що на вашу думку найбільше заважає, а що навпаки допомагає жінкам у веденні бізнесу та у процесі його створення?

Я противник міркувати ось так стереотипно з поділом на гендер.Проте, ґрунтуючись на психологічних прочитаних працях і особистих спостереженнях, хотілося б як плюс виділити здатність бути гнучкою і легко приймати зміни, а як мінус- брак самоконтролю та емоційність.

Які принципи та які цінності допомагають вам досягати успіху не тільки у роботі, але й в особистому житті?

Я намагаюся не розділяти свої принципи на ті, які можна застосовувати лише в офісі, і на ті, якими я оперую тільки в родині. Все залежить від ситуації.
1. Поважаю — себе і поважаю оточуючих мене людей.2. Люблю — людей, якими себе оточую; справи, якими займаюся; завдання, які намагаюся вирішити.3. Тягнуся — до нових знань, умінь, досвіду та успішних людей.4. Пріоритизую — приватне і професійне.5. Аналізую та визнаю — перемоги і програші, нові вершини і падіння.

Люблю — людей, якими себе оточую; справи, якими займаюся; завдання, які намагаюся вирішити.
Picture about the company

Якими своїми досягненнями ви пишаєтеся?

Я з тих людей, які в голові (а часто і не тільки — під дзвони келихів!) святкує великі та маленькі перемоги. У різні етапи життя у мене були різні цілі, пріоритети і відповідно, досягаючи їх, я цим пишалася. В цілому в житті пишаюся тим, що я — реалістичний оптиміст, який завжди встане на 1 раз більше, ніж впаде.

Що зараз читаєте? Яку б книгу порадили прочитати кожній жінці, що розпочинає свій професійний шлях?

Я намагаюся прочитати 1-2 книги кожен місяць та можу спокійно паралельно читати 2-3 книжки. Зараз це: 1. Мемуари Мішель Обами. 2. International Journal of Obesity. Рекомендую просто більше читати та менше вважати Instagram гідним майданчиком для читання :)

В цілому в житті пишаюся тим, що я — реалістичний оптиміст.

Одна порада для учасниць нашої ініціативи?

Найбільша цінність — це мати доступ до вже отриманих та проаналізованих кимось знань та здібностей. Це — один із найважливіших принципів у Silicon Valley. Не гайте час — питайте порад, консультуйтесь та шукайте легких відповідей на свої питання від тих, хто цей шлях вже пройшов; цінуйте свій час та використовуйте його дуже ощадливо.

Читайте інтерв'ю інших амбасадорок

Світлана Бовкун

Co-founder | Maker Faire Ukraine

Анна Мазур

Founder&CEO | Happy Monday