Стати учасницею
Стати учасницею

5 квітня, 2019

План весняного перезавантаження вашого маркетингу


Для багатьох весна асоціюється з новим початком. Навесні ми всі влаштовуємо генеральне прибирання оселі та звільняємося від накопиченого за рік непотребу. Пропонуємо вам зробити те саме із вашим маркетингом. У цій статті ви знайдете покрокову стратегію «весняного очищення»маркетингу вашого бізнесу.
Діджитал-світ розвивається дуже швидко. Майже щотижня Google, Facebook, Instagram та інші змінюють свої алгоритми, які впливають на видимість вашого бізнесу для потенційних клієнтів в мережі. Саме тому для ефективного керування вашим онлайн-брендом необхідні сезонні перевірки. Почнемо із грунтовних, стратегічних питань:

 • Хто ваша цільова аудиторія?

  Коли востаннє ви аналізували цільову аудиторію свого бізнесу? Спробуйте інструмент від HubSpot — Make My Persona, щоб створити портрети своєї аудиторії. Ви можете мати більше одного портрету, але намагайтеся бути якомога конкретнішими.

  article image
  article image
 • Ваш візуальний брендинг однаковий усюди онлайн і офлайн?

  Часто малому бізнесу бракує послідовності у візуальному брендінгу. Ви вирішили оновити дизайн постів в Instagram, проте ваш сайт не змінювався останні пару років, бо ви не хочете зайвий раз витрачати купу грошей, а вивіска у магазині висить з відкриття у 2006? Сучасні споживачі дуже примхливі через розмаїття вибору, тому радимо вам задуматися над приведенням візуального брендингу вашого бізнесу до одного стилю. 

  article image
  article image
 • Чи є ваша пропозиція унікальною на ринку?

  Чи є ваше рішення найкращим для проблеми цільової аудиторії? Якщо ви пропонуєте продукт або послугу, нагадайте собі, чому ваш бренд особливий та люди мають його купувати.

  article image
  article image

Після того, як ми відповіли на базові питання, перейдемо до очищення конкретних складових вашого маркетингу.

 • ОЧИСТІТЬ СВІЙ САЙТ

  Ваш сайт — найцінніший актив як власника малого бізнесу. Замість того, щоб покладатися на традиційні медіа, ви можете спілкуватися безпосередньо з вашими клієнтами. Надто часто власники малого бізнесу наймають веб-дизайнерів для створення сайту, а потім дозволяють сайту залишатися незмінним роками, аби не витрачати кошти та час на його оновлення.

  1. Оцініть свій сайт за такими критеріями:

  Досвід користувачів: Чи легко читати ваш сайт та переміщатися між сторінками? Попросіть декількох зі своїх постійних клієнтів поділитися враженнями від вашого сайту, запитайте наскільки комфортно їм знаходити на ньому необхідну інформацію.

  Технічні проблеми: повільне завантаження або непрацюючі посилання сприяють поганому досвіду користувачів, що призводить до їх втрати у кінцевому результаті. На щастя, є безкоштовні ресурси, які можна використовувати для перевірки технічних проблем сайту. Інструмент від Google Page Speed Insights повідомляє про зміни, які можна внести, щоб підвищити швидкість сайту. GTMetrix — це ще один безкоштовний інструмент для перевірки технічних проблем, які сповільнюють час завантаження.

  Адаптованість під мобільні пристрої: якщо ваш сайт не відображається нормально на мобільних пристроях, настав час редизайну. За даними Google, більше половини всіх пошуків здійснюється за допомогою телефонів. Також три з чотирьох споживачів шукають потрібні їм продукти або послуги тільки за допомогою телефону.

  article image

  2. А як щодо контенту на вашому сайті?

  Контент на вашому сайті відповідає на питання потенційних клієнтів? Подумайте, які питання найчастіше ставлять вам клієнти, які труднощі у них можуть виникати із використанням вашого продукту, що їм може бути цікаво пов'язано із вашою галуззю? Спираючись на відповіді на ці питання створіть список тем для майбутнього контенту.

  Наскільки привабливими та якісними є зображення на вашому сайті? Фотографії вашого продукту, команди проекту та навіть фонові зображення є одними із найважливіших елементів сайту, адже вони візуалізують ваш продукт та створюють враження про нього. Не шкодуйте грошей та часу на наймання професійного фотографа для створення зображень на сайт. Для фонів радимо використовувати фотостоки із якісними безкоштовними зображеннями та зразок Unsplash.

  Уся інформація на сайті відповідає дійсності?
  Намагатися показати свій продукт кращим, ніж він є насправді за допомогою сайту - не найкраща ідея. Подумайте про ваші переваги, мету створення продукту, місію компанії, та розкажіть про це максимально щиро. Такий підхід гарантовано привабить більше користувачів, ніж шаблонні продаючі фрази.

 • ОНОВІТЬ ТА ПРОКАЧАЙТЕ СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

  Життя підприємця вкрай насичене, тому захопившись повсякденними справами, легко не помітити, наскільки швидко змінюються соціальні мережі. Почніть «весняне прибирання» з ретельного перегляду усіх ваших акаунтів у соціальних мережах. Ось на що варто звернути увагу:

  Прочитайте усі пости на опис профілів у соціальних мережах вашого бренду. Ваше завдання знайти помилки у тексті, непрацюючі посилання, неактуальну інформацію. Сміливо відправляйте усе у смітник та звільніть місце для вартісного контенту.

  Погляньте під іншим кутом на аватарки та обкладинки ваших профілів у соцмережах. Чи найкращим чином вони зображують ваш продукт? Чи привертають увагу серед тисяч інших компаній? Може час влаштувати весняну фотосесію?

  Прочитайте опис компанії та біо ваших сторінок у соціальних мережах у голос. Наскільки переконливими вони виглядають?

  Роздивіться уважно панель управління вашого акаунту у соціальній мережі. Можливо ви не помітили появу нових корисних функцій? Наприклад у Фейсбуці це кнопки, які ведуть на ваш сайт, каталог товарів, можливість написати історію свого бренду та інше.

  Проаналізуйте аналітику ваших публікацій у соціальних мережах. Які типи контенту (відео, статті, інтерв'ю, розіграші) були найбільш цікаві вашій аудиторії? Які теми викликали найбільшу реакцію та позитивний відгук?

  article image

  Джерело: https://www.shutterstock.com/blog/spring-cleaning-small-business-marketing

Слідкуйте за виходом нових статей: