Company picture


CleverLand — креативна HR-агенція повного циклу

Коли мене питають, як я стала підприємницею, завжди кажу: «Не я обрала підприємництво, а воно — мене». Першим фрілансом мені запропонувала зайнятись моя наставниця (я так її сприймаю), HR-директорка — Інна Коваленко. Вона і є тією людиною, яка змінила моє життя, сама того не розуміючи.

« Не я обрала підприємництво, а воно — мене »

Якимось чином, дуже скоро клієнтів стало більше, ніж я могла самостійно потягнути. Я почала шукати таких як я у допомогу. Так десь рік працювали разом. В мене був прекрасний досвід як із українськими компаніями, так и закордонними, в деяких я вже сама виконувала функції HR-директорки на аутсорсі.
В один момент я настільки втомилась, що вирішила: або я все залишу, або я знайду вихід із цієї ситуації. Знову почала шукати помічників. Так у червні 2017 року відгукнулась моя колишня колега — Юлія Кот, та ми вирішили вивести все це на інший рівень. Саме її підтримка та віра надихнула мене йти уперед. Разом легше започатковувати бізнес, паралельно виховуючи дітей, яким на той час було всього по 2 роки.

Ми, як партнерки, почали експериментувати із CRM-системами, навіть самостійно розробляти сайт, обирати тих клієнтів, із якими нам було комфортно, розширювати команду, налаштовувати операційну частину бізнесу.

Авжеж, ми мали сумніви щодо переходу з корпоративного світу в підприємництво, але швидко зрозуміли, що рухаємося у правильному напрямку. Дуже скоро ми заробили свій перший мільйон гривень. Ми сумнівались, ломали себе, свої страхи, установки, але йшли уперед.

« Ми сумнівались, ломали себе, свої страхи, установки, але йшли уперед »

Ідея бізнесу виникла сама собою, але стиль та логотип запропонувала Юлія Кот. З часом наша компанія стала креативним HR агенством повного циклу. Ми пропонуємо клієнтам не тільки рекрутмент, а й подальшу підтримку працівників. Не забуваємо про кандидата після його працевлаштування. Одній закордонній компанії ми допомогли набрати персонал з нуля для запуску офісу у Києві. Окрім цього, розроблюємо тести для оцінки персоналу, проводимо тренінги для співробітників та власників бізнесу, працюємо з міжнародними відомими компаніями. У планах — підвищити ефективність напрямку організації корпоративних заходів.

Найбільшими уроками, які ми отримали у процесі створення свого бізнесу, стали: віра у себе; вміння відмовляти у співпраці клієнтам, які не поділяють наше світосприйняття; розуміння того, що спади бувають і це нормально; стали гнучкішими, а десь, навпаки, — навчилися відстоювати свої переконання; та найголовніше — ми почали мислити «out of the box».

Picture about the company

Щодо диджиталізації бізнесу: ми використовуємо систему для управління рекрутментом CleverStaff, сайт нам доробили, після самостійних спроб, Weblium. Вони також нам налаштували корпоративну електронну пошту. Зараз плануємо акцентувати увагу на маркетинг у соціальних мережах.

Ще ми почали розробляти онлайн-платформу, яка повинна змінити підхід до рекрутменту та полегшити цей процес компаніям в усіх сферах бізнесу. Сьогодення вже не таке, як раніше: люди почали обирати ретельніше собі місце роботи. В ІТ-сфері, наприклад, має місце той факт, що пропозицій більше, ніж бажаючих відгукнутися. В один момент я сиділа у розпачі та думала, чому не має такої платформи, яка би допомогла вирішити цю проблему хоча б частково. У середу я про це подумала та у п’ятницю ми вже підписали NDA (угоду про нерозголошення) та договір із розробниками компанії Crystall Production на розробку продукта. Доречі, рекомендуємо цих хлопців усім. Ми з Юлею дуже задоволені їх мотивацією, вірою, підтримкою та креативністю.

Зараз усі наші надії, доходи та сили спрямовані туди. Та я можу сказати однозначно: я ніколи не почувала себе такою щасливою, не дивлячись на 16-годинний робочий день, втому та інколи — опасіння :)

« Я ніколи не почувала себе такою щасливою, не дивлячись на 16-годинний робочий день, втому та інколи — опасіння »

Реліз бета-версії запланований на травень 2019 року.
Детальніше Ви можете дізнатись про нас на сторінці у Facebook, LinkedIn та на нашому сайті.

Quantum CEO & our partners

Іванна БондарчукСпівзасновниця CleverLand

Digital Marketing workshop lecturer

Юлія КотСпівзасновниця CleverLand

Quantum Company at WebSummit

Наталія СавчукIT Recruitment Lead