10 червня, 2019

Як страх допомагає (та завдає шкоди) підприємцям


Страх невдачі — цілком логічне почуття для підприємців, адже всі знають, скільки негативних наслідків вона може за собою понести. Тому більшість досліджень зазвичай зосереджені на невдачі як на факторі, котрий гальмує підприємництво.
Дослідження в цій статті показує картину з іншого боку. Страх може як гальмувати і пригнічувати бажання займатися підприємництвом, так і мотивувати — посилювати прагнення до успіху, оскільки боязнь невдач — всього лише тимчасовий емоційний стан, а не риса характеру, як багато хто вважає. Прийти до такого висновку допомгло опитування 65 підприємців з Великобританії і Канади.

 • 6 причин виникнення страху

  Дослідження виявило 6 джерел страху, які були неодноразово підтверджені опитаними підприємцями і подальшими дослідженнями:
  · Фінансове становище. · Здатність фінансувати підприємство. · Потенціал ідеї. · Загрози суспільного визнання. · Здатність підприємства функціонувати. · Ціна вибору.
  Джерело страху дійсно важливе. Наприклад, занепокоєння, пов'язане з фінансовими проблемами, впливає на прагнення досягти своїх цілей. «Це просто змушує мене проявляти ще більшу наполегливість, щоб досягти мети якомога швидше», — коментує один з опитаних підприємців.
  При цьому, коли джерело страху — сумнів в своїх ідеях або особистих управлінські здібності, підприємці піддаються дуже негативному впливу: стають менш активними і повільніше приймають рішення. Основна їх мотивація в такій ситуації — уникнення прийняття рішень.
  «Замість того, щоб бути на телефоні і намагатися дістати нового клієнта, писати їм на пошту, ви просто сидите і нічого не робите», — зізнався один підприємець.
  Страх невдачі також може змінити характер цілей, які ставлять для себе власники бізнесу. Там, де страх невдачі більше, вони можуть вибрати більш прості або легко досяжні цілі.

  article image
  article image
 • 4 стратегії боротьби зі страхом

  Так як же реагувати на страх невдачі, якщо ви підприємець? Дослідження виявило чотири стратегії, які допоможуть обернути страх невдачі в позитивне русло:
  1. Емоційний самоконтроль
  Емоційний інтелект — усвідомлення своїх почуттів і здатність контролювати їх вплив на думки і поведінку. Деякі підприємці підтвердили, що відчуваючи негативні емоції протягом довгого часу, вони починають дивитися на власні проекти, як на одну велику помилку.
  Пізніше вони усвідомлюють, що проблема зовсім не в проектах, а в їх настрої. Емоційна самосвідомість — це дуже корисна навичка, яка допомагає обмежити вплив почуттів і настрою на прийняття рішень і постановку цілей. Приємний момент в тому, що цьому можна навчитися.
  2. Вирішення проблем
  «Занепокоєння допомогло мені докопатися до недоліків, які є в будь-якому бізнесі, і в моєму теж, і зрозуміти, де ховається проблема» — сказав один з підприємців. Активно шукати недоліки і робити щось з ними — потужний спосіб впоратися з боязню невдачі.
  Почуття страху, викликане сумнівом в ідеї, може дати зрозуміти, що щось йде не так. Потрібно провести деякі роботи, усунути недоліки в ідеях і в роботі підприємства в цілому. Але варто боятися перфекціонізму — усунути всі-всі-всі недоліки не вийде ніколи.
  3. Навчання
  «Страх змушує мене працювати старанніше, бути більш уважним до того, що я роблю і ставати краще в питаннях розвитку свого бізнесу», — сказав один з опитаних.
  Підприємці розповіли, що один із способів подолати почуття страху — це навчання і пошук нової інформації. Це можуть бути нові знання про програмування, фінансах і т.д. Деякі опитані проходили спеціальні курси, деякі спілкувалися з експертами в тій чи іншій області.
  Навчання — потужна протиотрута від страху невдачі, воно допомагає зменшити сумніви, при цьому збільшуючи можливості. Але невизначеність разом з двозначністю завжди йде рука об руку з підприємництвом. Важливо пам'ятати, що у людини ніколи не буде всієї необхідної інформації. Вихід — не переставати вчитися.
  4. Пошук підтримки
  «Залучення наставників, які безпосередньо пов'язані з бізнесом, який ви починаєте — це дійсно важливо і корисно», — сказав один з опитаних. Підтримка від наставників —життєво важливе джерело впевненості.
  «Страх підштовхнув мене дізнатися більше, поговорити з великою кількістю людей і з'ясувати, чому я був не правий. Він змушує вигадувати кращі ідеї і шукати людей, які дадуть вам конструктивну критику за певним процесу », — ділиться один з підприємців. Соціальні форми навчання від тих, хто «це вже проходив», будуть особливо сильним протиотрутою від негативних думок і почуттів.
  Підприємці часто отримують користь із спільнот і соціальних мереж, які забезпечують формальний або неформальний доступ до наставництва у людей з великим досвідом. Це допомагає їм зрозуміти, що почуття невизначеності — звичайна справа, і усвідомити, які питання заслуговують на увагу, а які не настільки важливі на даному етапі.

  article image


  Джерело: https://hbr.org/2018/04/how-fear-helps-and-hurts-entrepreneurs

Слідкуйте за виходом нових статей: