Illustration

Як позбутися стресу: три ефективних способи

  • Illustration

    Анастасія БілоусAmbassador at Digital Women 2020CSO New Media Services & Partner at Startup Networks Switzerland

У світі дедлайнів і багатозадачності втримувати душевну рівновагу стає дедалі складніше. Поширення коронавірусу посилило цей процес: на додачу до депресії в офісних працівників з’явився страх захворіти, залишитися без роботи, втратити частину або ж і весь дохід. Окрім цього, карантин вимагає перебудови режиму, створення умов для роботи вдома і налагодження всіх процесів заново. Не думайте, що destress — це автоматичний процес. Це повноцінне завдання, яке вимагає ваших зусиль і вашого часу. 
Як приборкати стрес в ці неспокійні часи — дуже коротко, але по суті розповідаю нижче.

1. Розслаблення

Illustration

Щоб швидко знизити в організмі рівень гормону стресу кортизолу, необхідно досягнути максимального розслаблення. Зараз може прозвучати заїжджено, однак — спробуйте йогу. Якщо ви опануєте прийоми, які за 15-20 хвилин занурюють свідомість у стан спокою, ваше уявлення про методики боротьби зі стресом вмить перевернеться. 
Якщо ви ніколи не займалися йогою, саме час почати. Існує безліч застосунків (наприклад, Daily Yoga, Glo, Asana Rebel і т.д.), які допоможуть опанувати основні асани. Йога покращує не тільки емоційний, а й фізичний стан, а ще — підвищує настрій і самооцінку. Розслабитися можна і без спеціальної підготовки. Для цього необхідно:● включити музику для релаксу. Наприклад, мелодію тибетських співучих чаш, джаз, звуки природи, лекцію з медитації на дихання або ... (ваш варіант).●  зручно сісти або лягти, зосередити увагу на своїх думках і диханні та не пускати в голову зайвих бентежних роздумів. 
Такі сеанси допоможуть відволіктися від проблем і відновити рівень енергії. Особисто я практикую медитацію в кінці робочого дня: перед тим як перейти з робочого в домашній стан. А коли знаходишся 24/7 в одній кімнаті, то це особливо важливо.

Розфарбувати сторінку в антистрес-розмальовці, знайти нове незвичайне хобі, приготувати смачний сніданок або вечерю за принципом "кожен день = нова національна страва іншої країни". Написати статтю на будь-яку тему та опублікувати її Medium, якщо хвилюєтеся, що аудиторія друзів прийме це на "ура". Пройти курс або прослухайте урок на цікаву, неробочу тему. Зайнятися вишивкою, малюванням, ліпленням, якщо цілий день працюєте головою і навпаки.
Оберіть і присвятіть якомусь із цих занять 30 хвилин свого часу саме тоді, коли налаштуватися на щось позитивне вам найскладніше. Я присвячую цьому максимум 20-30 хвилин у перерві між двома дуже різними та складними проектами.

Illustration

2. Рух

Illustration

Регулярні фізичні навантаження — це не тільки підтримання ваги та форми. Спорт підтримує здоров'я тієї частини нервової системи, яка відповідає за контроль стресових реакцій. Таким чином, спорт допомагає керувати кількістю кортизолу в крові й краще справлятися з негативними емоціями. Крім того, під час вправ в організмі виробляються гормони щастя і задоволення — серотонін і дофамін. Вони надають сили та мотивацію для нових звершень. За основу своїх вправ можна взяти онлайн-заняття з розтяжкою або силовими вправами. Для цього існує безліч застосунків і відео на YouTube, Instagram тощо.
Ефективною зброєю проти стресу є також масаж. Він сприяє виробленню гормонів задоволення і добре розслабляє, а також є хорошим приводом приділити увагу рідній людині. Якщо ж під час карантину ви одні — не біда! Придумайте собі челендж. Наприклад, масаж обличчя по 20 хвилин щодня за онлайн-програмами. По-перше, це дуже приємно. По-друге, можна порадувати когось з рідних, продемонструвавши і випробувавши нові вміння. І по-третє, ваше свіже і підтягнуте обличчя — найкраща подяка для самої себе!

3. Харчування

Illustration

Щоб приборкати стрес потрібно вживати продукти з високим вмістом антиоксидантів. Найбільше їх у ягодах, овочах, фруктах і бобових. З'їдайте жменю ягід під час сніданку — це і буде необхідний мінімум для боротьби зі стресом. До речі, чай і чорний шоколад також містять речовини, здатні нейтралізувати дію вільних радикалів ;) Але не захоплюйтеся!А ось жирні, солодкі страви, алкоголь, кофеїн і фруктові соки, навпаки — збільшують рівень кортизолу і посилюють стрес. Також під час таких стресових періодів вчені не рекомендують голодувати: будь-які інтервали від 14 годин, якщо ви не голодували до цього.
Підтримувати емоційне здоров'я допомагають прогулянки на свіжому повітрі. Зауважте — не пікніки в парках та інших людних місцях в умовах карантину. А прогулянки далеко від людей та з дотриманням всіх заходів безпеки, щоб після не виникло ще більше занепокоєння. Виходьте на балкон чи терасу. А ще — приготуйте смачний напій, доповніть його улюбленим снеком та просто відпочиньте в кімнаті. Проведіть час без гаджетів, догляньте за живою рослиною або ж пограйтеся з домашнім улюбленцем.

Який ваш стрес?

 Деяким досить прискореного серцебиття або легкого почуття нудоти, щоб дати їм зрозуміти, що вони стурбовані або перевантажені. Будь то сплеск негативу від вашого боса або погані новини від члена сім'ї — це все може змусити ваші гормони стресу рости. Проте, тільки ви можете це припинити. Запитайте себе: "Який мій стрес? Що його може обійняти та відсунути від мене? " і — дійте!

Illustration

Слідкуйте за виходом нових статей: