author picture

Анастасія Білоус

Ambassador at Digital Women 2020

21 травня, 2019#ambassadoradvice

Як починаючому підприємцю продавати себе та свій бізнес


Продажі — процес, коли ми намагаємося схилити людини до своєї думки. Кожен підприємець повинен бути «менеджером з продажу» свого бізнесу і свого імені як професіонала в тій сфері, в якій він задіяний.
Існує 2 міфи продажів свого бізнесу:
Міф №1: Продавати — це погано.
Друзі, ви не нав'язуєте свою думку клієнту / партнеру. Ви продаєте тільки те, що здатне вирішити його біль.

Міф №2: Продавати самому свій продукт або послуги — непрестижно.
Ніхто ніколи не зможе продати свій бізнес краще, ніж його власник. А якщо ви не вмієте його продавати, то жоден найуспішніший «продажник» не зможе це зробити замість вас.

 • Хотілося б поділитися з вами декількома заповідями, якими я раджу керуватися всім підприємцям-початківцям, та й не тільки початківцям.
  Заповідь №1: Ніколи не приймайте умови першої угоди, нав'язані клієнтом / партнером.Втрачений прибуток = втрачені гроші.Погодившись на першу пропозицію, ви не отримуєте максимум з цієї угоди і не отримаєте максимум при вторинному продажі / продовження співпраці.
  Заповідь №2: Ніколи не робіть наступну пропозицію відразу після того, як вам відмовили вперше.Слухаємо клієнта, беремо зворотний зв'язок. Тільки потім робимо наступну пропозицію.
  Заповідь №3: Клієнт повинен говорити більше!Ставте питання. Дайте клієнтові самому розповісти про свої "болі" або не перебивайте.
  Заповідь №4: Ніколи не робіть односторонніх поступок.За першою поступкою послідує наступна. Якщо ви йдете на поступку клієнту, ви зобов'язані брати поступку в обмін.
  Заповідь №5: Фіксованих пропозицій не буває.Гнучкість — головний інструмент конструктивних переговорів. Змінюючи діапазон переговорних осей, ви фіксуєте важливі для вас осі і обговорюєте не вісь, а шляхи її імплементації. Цей підхід дає можливість йти назустріч клієнту, не виходячи із зони своїх інтересів.
  І на десерт хотілося б додати: пам'ятайте цінність вашого продукту або послуги, працюйте над тим, щоб будь-яка угода була Win-Win і бажано, щоб і ви і ваш клієнт / партнер відразу ж розуміли довгострокову перспективу і потенційні результати роботи з вами».

  article image

Слідкуйте за виходом нових статей: