Діджитал –безвіз для жінок


Міла Крутченко, Chief Digital and Strategic Officer | razom communications


Що таке Інтернет сьогодні? Розваги, навчання, робота, спілкування – глобальна мережа вже вийшла за межі медіа і тепер відіграє в нашому житті дедалі більшу роль. Діджиталізація відкриває жінкам більше можливостей, надає змогу зменшити ту фору, яка часто є у чоловіків, коли мова заходить про кар’єру. Саме на ці особливості я хочу звернути вашу увагу.

 • Інтернет знімає з нас обмеження по часу та локації

  Ще не розгадали загадку, як встигнути все? Я про «Ти ж жінка, ти маєш дбати про сім’ю, дім, зовнішній вигляд, бути успішною, та ще 100500 пунктів…». Я також ще у пошуках цього загадкового годинника Герміони. Але є гарні новини: стати успішною без екстра-жертв цілком реально. Не треба обирати між сім’єю, роботою та іншими «ти повинна». Постійне почуття провини (перед сім’єю, співробітниками, незнайомими, але дуже обуреними оточуючими) має залишитись у темному минулому. Дяка інтернету за можливість працювати дистанційно, на проєктній основі, у зручний час – головне знайти свою нішу.
  Наприклад, найкращий контент у соціальних мережах для бренду дитячого харчування, який я бачила, писала мама в декреті. Секрет успіху – заглибленість та непідробний інтерес до дитячої тематики, інсайти з перших рук та розмова з цільовою аудиторією однією мовою.
  Інший приклад – моя знайома, котрій я дуже заздрю: вона постійно подорожує, тому що любить бути у нових місцях і може собі це дозволити. Вона працює проджект-менеджером в IT-компанії. Власне, її робота полягає у тому, щоб дистанційно контролювати таймінг проєкту та ефективність команди. Так, скайп-коли з морського узбережжя тепер також можуть приносити стабільний дохід.

 • Діджитал-ринок не має усталених традицій, «батьків-засновників» чи чоловічого клубу

  Мені пощастило працювати у сфері, котрою я захоплююся, і вона відповідає мені взаємністю.
  У 2009 році, коли я вперше потрапила в digital-агенцію, інтернет-ринок в Україні тільки-но почав формуватися. А відсутність усталених правил, шаблонів і звичок – це прекрасна можливість проявити себе, принести користь компанії та побудувати кар’єру.
  У 2019 році, на мій погляд, картина залишається не менш привабливою – продовжується ріст галузі, не видно скляних стель для нових підходів чи креативних рішень. Досвід у цій сфері досі менш важливий, аніж вміння швидко пристосовуватись та використовувати нові можливості, аналізувати ефективність та робити правильні висновки. На топових позиціях тут часто можна зустріти жінок, тож про гендерну нерівність мова також не йде.

 • З інтернетом кордони розмиваються і локальні забобони також втрачають свою вагу

  Що не кажи, Україна довгий час була патріархальною країною. Тимчасом західний світ вже досяг значних успіхів на шляху до рівноправності. Тож для українок глобалізація – це можливість швидше перейняти успішний досвід та ефективніше відстоювати свої права.
  Ми звикли «гуглити» інформацію та обговорювати спірні питання у соцмережах, то ж потрапити в інформаційний вакуум чи дати себе надурити стало значно складніше. Однак, діджиталізація не дає преференцій жінкам – просто урівнює можливості, тому, щоб досягти успіху, все ж треба докладати зусиль та розвивати свої уміння.
  Хочу поділитись тими інтернет-ресурсами, які можуть стати у пригоді на цьому нелегкому шляху:Coursera – освітня платформа, тут можна знайти безкоштовні онлайн-курси на будь-яку тему.SlideShare – сайт з корисними презентаціями, оглядами та дослідженнями із зручною системою пошуку.Unfiltered.news – агрегатор найбільш обговорюваних новин у світі.vc.ru – сайт-агрегатор новин про інтернет/технології/маркетинг.WOMO – сайт від жінок для жінок. Корисний та цікавий контент.