ОльгаОникієнко


Deputy Director

Академії інтернет-маркетингу WebPromoExperts

Розкажіть будь ласка про свій бекграунд, з чого почалася ваша кар'єра та чим займаєтеся зараз?

Моя кар'єра ділиться на дві частини — до декрету та після нього. До декрету я працювала у великій компанії та в цілому, можна було б продовжувати свій творчий шлях там, але я вирішила, що з малюком я буду вдома три роки, а великі корпорації звичайно не дуже вітають такі затяжні декрети.
Так що можна сміливо сказати що по-справжньому кар'єра почалася, коли син пішов в садок, а я вийшла в маленьку школу маркетингу звичайним адміністратором. Там я познайомилася зі своїм нинішнім керівником і з цього почалося успішна побудова шестирічного шляху від методиста двох курсів, до операційного директора кращого освітнього проекту з інтернет-маркетингу в Україні.

Для мене це майже як дитина, яку ми всі разом ростимо. Так що для мене це щось більше ніж просто проект, в якому я працюю.

Ви вже давно у бізнесі та наразі є топ-менеджером. Чи задумувалися ви про створення власної справи? Які для вас за та проти у виборі між корпоративним світом та підприємництвом?

Я не вважаю WPE не своїм бізнесом. Так склалося, що я причетна майже з часів заснування і навіть організувала перший День Народження тоді ще не Академії, а школи. Для мене це майже як дитина, яку ми всі разом ростимо. Так що для мене це щось більше ніж просто проект, в якому я працюю.

Picture about the company
Picture about the company
Picture about the company

Якими були найбільші уроки, отримані із початку кар'єри дотепер?

Найпершим і найважчим уроком була побудова команди і процес делегування завдань. Коли ти все фокусуєшся на собі, немає ні самостійності у команди, ні часу на нові завдання у тебе. Так що через це потрібно пройти правильно і винести багато висновків, набиваючи шишки.
Один з найбільш корисних уроків — «пройти через весь ланцюжок самостійно». Я влізла в кожен процес, спробувала випробувати на собі практично кожну задачу. Це дало мені розуміння і таймінгів і виконуваності і необхідності завдань. І дуже сильно вплинуло на побудову процесів у відділі у цілому.
Один з найбільш «болючих» уроків — звільнення. На жаль іноді буває так, що доводиться прощатися з людьми і для мене це було гірким досвідом.

Один з найбільш корисних уроків — «пройти через весь ланцюжок самостійно».

Так як наша ініціатива все ж про діджиталізацію — поділіться діджитал інструментами які ви використовуєте у власному професійному та особистому житті.

Так як я представляю Академію інтернет-маркетингу, то звичайно ми і самі по-максимуму використовуємо всі необхідні в діджіталі інструменти.

About illustration

Чому ви вирішили підтримати ініціативу Digital Women 2020?

Тому що я знаю як іноді буває важко, особливо коли не знаєш з чого почати і в які процеси влазити першочергово.

Що найбільше змінилося з моменту отримання посади топ-менеджерки? У способі життя, образі думок, відношенні до себе.

Cтавлення до себе і своєї сім'ї. В період «побудови» кар'єри ти по-максимуму віддаєшся роботі, але в якийсь момент потрібно зупинитися і зрозуміти, що головне не кількість часу витрачений на завдання і роботу, а якість виконання. І можна дуже багато завдань закрити за 4 години, якщо правильно розподілити ресурси. Як робочі, так і внутрішні. І потрібно дуже сильно розділяти роботу і будинок. Саме тому тепер, у вихідні дні з дому я працюю тільки в крайніх випадках і коли всі сплять.
Ну і комплексно спосіб життя більше змінився. Тепер є якийсь графік, якого дотримуєшся і набагато більш системно підходиш до всього.

Picture about the company

За часи роботи топ-менеджеркою, чи відчували ви на собі вплив стереотипів як до жінки, яка керує великим підрозділом?

Ніколи. Я дуже рада що в моєму оточенні зібралися ті люди, які не розділяються за гендерними ознаками, а звертають увагу виключно на ділові якості, досвід і кваліфікацію.

Що на вашу думку найбільше заважає, а що навпаки допомагає жінкам у професійному житті та веденні бізнесу?

Іноді може заважати побут. Тому що ми завжди дуже відповідальні та питання дому / виховання і турботи про близьких поєднуємо з трудовою діяльністю. Кожен раз ти думаєш: от би ще кілька годин у добі :)
Але саме те що ми дуже запрограмовані на багато час водночас, цілеспрямовані і витривалі і допомагає нам у професійному становленні та розвитку бізнесу. І ще я думаю, один з найсильніших помічників — любов до того що робиш.

Illustration
Illustration
І ще я думаю, один з найсильніших помічників — любов до того що робиш.

Які принципи та які цінності допомагають вам досягати успіху не тільки у роботі, але й в особистому житті?

Ніколи не орієнтуватися на свої бажання, а намагатися допомогти всім хто до тебе причетний. У бізнесі — клієнтам, в роботі — колег, в сім'ї — рідним, в оточенні — друзям. І все що ти робиш повертатиметься до тебе тим же.

Якими своїми досягненнями ви пишаєтеся?

Я пишаюся своїм сином. Його розвиток — моє найбільше досягнення. А в роботі -— всім проектом WebPromoExperts і людьми з якими я працюю.

Illustration
Illustration

Що зараз читаєте? Яку б книгу порадили прочитати кожній жінці, що розпочинає свій професійний шлях?

Мене надихають біографії геніальних людей і історії розвитку компаній. Так що можна сміливо читати все, починаючи від «Дороги в майбутнє Ілона Маска» і всілякі історії розвитку великих корпорацій, такі як: «Справа не в каві» та «Продавець взуття».

Одна порада для учасниць нашої ініціативи?

Нічого не бійтеся. Навіть якщо щось не виходить, це не проблема і не помилка, це досвід! Без нього нічого не буде!

Читайте інтерв'ю інших амбасадорок

Вірослава Новосильна

CEO & Founder | SLOVA Tech PR

Анна Мазур

Founder&CEO | Happy Monday

Віра Черниш

CEO and Editor-in-Chief | MC Today