6 суперсиллідерки діджитал-епохи


Анастасія Байдаченко, Chief Operating Officer razom communications

SEPTEMBER 22, 2018USEFUL ADVICE

Browse through the best advice on how to find the right person you need.

Вплив і влада – первинні цілі, яких століттями прагнули лідери, часто-густо не гребуючи ані вибором засобів, ані питаннями етики. Роль лідера в сучасному діджиталізованому світі зазнає докорінних змін, стає набагато складнішою, потребує постійного балансування серед багатьох факторів, що й самі безупинно трансформуються. Часи, коли демонічний лідер спрямовував усі ресурси на досягнення своєї мети, ставлячись до команди, як до рабів, та ігноруючи їхні потреби й інтереси, минули. Сучасний лідер має бути носієм цілої низки цінностей, особистих якостей і вмінь, про які керівник попередніх поколінь навіть уявлення не мав. А влада та вплив у його руках стають лише інструментами досягнення цілей і впровадження стратегічних змін.

 • 1. Make a Detailed Job Analysis

  Before hiring the employee you need, you have to make a deep job analysis (also called job profile) considering all the details.This will empower you to consider the job's duties, needful skills, responsibilities, and work culture. This deep analysis will give you a full picture of who you want to see as your future employee for some specific job. You can also write a job plan as another option of the job description. It will help you develop the right recruiting strategy to find the right employee.

  Image 1. Recruiting strategy

  You can also write a job plan as another option of the job description. It will help you develop the right recruiting strategy to find the right employee.

 • 2. Prescreen Your Applicants

  The most substantial motive to prescreen the applicants while hiring a worker is to save time on the interviewing. Whereas the applicant may seem satisfactory on paper, the prescreening interview may tell you if his or her experience really meets your job requirements.

  Image 2. Recruiting strategy

  Besides, while a prescreening interview, you can define whether your job fits with the applicant's salary expectations. A qualified phone interviewer can also determine whether the applicant fits your working environment.

Follow me:

Вплив і влада – первинні цілі, яких століттями прагнули лідери, часто-густо не гребуючи ані вибором засобів, ані питаннями етики. Роль лідера в сучасному діджиталізованому світі зазнає докорінних змін, стає набагато складнішою, потребує постійного балансування серед багатьох факторів, що й самі безупинно трансформуються. Часи, коли демонічний лідер спрямовував усі ресурси на досягнення своєї мети, ставлячись до команди, як до рабів, та ігноруючи їхні потреби й інтереси, минули. Сучасний лідер має бути носієм цілої низки цінностей, особистих якостей і вмінь, про які керівник попередніх поколінь навіть уявлення не мав. А влада та вплив у його руках стають лише інструментами досягнення цілей і впровадження стратегічних змін. Рольова модельРольова модель – набагато складніше поняття, аніж «у всьому бути прикладом», як то було за давніх піонерських часів. Сучасний лідер – це людина свідома, яка добре розуміє, як саме й навіщо вона впливає на своє оточення, команду, френдліст і фоловерів – як безпосередньо своїми вчинками, так і висвітленням своєї діяльності й поглядів у соцмережах та на YouTube-каналі. Молодші співробітники, покоління Z, міленіали зазнають впливу не лише у таких питаннях, як ЗСЖ чи модні вподобання, а й наслідують політичні преференції, намагаються мислити чи не мислити критично, підтримувати флешмоби, хайпи, а інколи й мобінг. Кожен наш учинок може запустити ланцюгову реакцію через діджитал-канали та owned media. Особиста ефективністьЖиття в сучасному світі, особливо, коли ти жінка й маєш додатковий all inclusive пакет обов’язків по дому, потребує від нас навичок багаторукого Шиви. Більш того, на роботі підлеглі повсякчас запевнятимуть, що виконати ці завдання взагалі або ж виконати в зазначені терміни – просто неможливо. Єдиний переконливий спосіб аргументації тут – приклад власної ефективності, байдуже, як саме ви цього досягаєте. Я вірю, що без гнучкого планування як робочих, так і особистих подій ефективність сучасної лідерки неможлива. Критично важливо постійно оновлювати свій арсенал інструментів планування та діагностики, а також підтримувати баланс фізичного, інтелектуального, духовного й емоційного. Ефективність компанії починається з першої особи.Публічність
Сучасний лідер уже років із десять-п’ятнадцять як перестав бути людиною в чорному за замкненими важкими дверима особистого кабінету. Публічність із фішечки й атрибуту зірок стала гігієнічним фактором керівника. Публічність лідера може мати широкий діапазон проявів: від активності в індустріальних організаціях до ведення власного YouTube-каналу, висвітлення публічної позиції щодо розвитку компанії, галузі чи навіть країни у зручний спосіб, донесення до співробітників через відеоповідомлення, електронні листи, групу компанії в соцмережах чи трансляцію в офісі актуальних питань, підходів, інструментів, цілей. Така позиція критично важлива у світі, де репутації брендів і людей, напрацьовані роками чи десятиліттями, гинуть за лічені дні внаслідок гучного скандалу чи компромату. Цінності компанії перш за все доносяться клієнтам і ринку через публічну позицію лідера.

Емпатія
Попри те, що ми прямуємо до світу, де вже скоро більшість завдань виконуватимуть роботи, сучасна лідерка потребує емпатії, як ніколи раніше. Люди дедалі більше приділяють увагу власним емоціям і почуттям, вони більше не одягають маску залізної людини на роботі. А це означає, що ефективна взаємодія можлива лише тоді, коли керівник здатен почути та зрозуміти почуття й емоції підлеглих, підтримати й допомогти, якщо в цьому є потреба. Жінки – саме ті лідери, для яких прояви емоцій та емпатії, довгими роками стигматизовані на роботі й у ділових стосунках, є природніми. А компанії, де емпатія сповідується як цінність, мають здорову робочу атмосферу.

Адаптивність
Хай як китайські мудреці застерігають від життя в епоху змін, але це саме наш час. Щосекунди змінюється абсолютно все: від технологій до клімату. Зміни індукують нові зміни, звичні фактори складаються в нові непередбачувані моделі та приносять непрогнозовані результати. Здатність не втрачати ґрунт під ногами й бути стійким у гущі розривних трансформацій – це і є адаптивність, яка дозволить ефективно оперувати та вести команду до мети. Адаптивний інтелект – здатність адаптуватися до змін і не збитися з ніг – уже міцно закріпився як одна з ключових характеристик сучасного ефективного лідера.

Соціальна відповідальність
Давно минули часи, коли соціально відповідальними себе називали ті, хто виплачує лікарняні й декретні. Ми живемо у світі, де соціальна відповідальність як обов’язок мігрує від держави до приватних компаній та осіб. І мова йде про набагато складніші проекти, аніж новорічні подарунки для сиротинців. Це навчання перформанс-інструментів чи програмуванню вихованців дитячих будинків, працевлаштування та адаптація воїнів АТО, гнучкий графік і можливість віддаленої роботи для багатодітних матусь, працевлаштування та адаптація людей із обмеженими можливостями чи то відсутність пластику або принтерів в офісі. Усе те, що треба робити, щоб світ довкола став трішечки кращим, привітнішим і чистішим. Завжди можна знайти той прояв соціальної відповідальності, який підходить саме вам і стане закликом долучитись для вашої команди й оточення.

Illustration
Illustration
Illustration

10. Якби у вас була можливість змінити одне з прийнятих рішень на початку розвитку закладу, яке б це було рішення?
Відкрили б заклад більшого розміру з повноцінною кухнею. 
11. Яким ви уявляєте "COFFEE and the CITY" через 5 років, чого хочете досягти за цей період?
Хочемо продовжити розвиток і протягом 5 років відкрити ще 5 закладів, які будуть радувати гостей і стануть улюбленими місцями для зустрічей.
12. Одна порада для себе у перший рік розвитку кав'ярні?
Вірити в успіх і діяти!

Illustration
Illustration

Хочеш розповісти власну історію?

Долучайся до ініціативи та отримай можливість поділитися історією розвитку власного бізнесу