СвітланаОлєйнікова

 Synergy Development Consulting

Власниця, генеральна директорка


З чого почалася ваша історія як підприємниці? Як ви прийшли до ідеї створення власної справи?
Бажання займатися бізнесом з’явилося ще в дитинстві. Я спостерігала за моїми батьками, вони щодня працювали з 9 до 18 години та були задоволені життям. Після розпаду СРСР батьки зосталися без роботи, 一 мене це дуже засмучувало. Батькам я запропонувала стати підприємцями 一 купувати товари або продукти та продавати дорожче, але на жаль, вони відмовилися від моєї ідеї. А повторювати шлях найманого працівника я не хотіла.

До ідеї займатися бізнесом я повернулася на другому курсі вишу Інституту іноземних мов за спеціальністю «‎вчитель російської та англійської мови та літератури». Повернулася тому що виділених 20 грн на два тижні мені не вистачало, 12 грн я витрачала на дорогу, 8 залишалося на життя. Мене це кардинально не влаштовувало.

Саме тому почала давати приватні уроки англійської мови жителям міста, де я навчалася. Таким бізнесом я займалася до завершення навчання в університеті. Опісля переїхала до столиці, де почала кар’єру у фармакологічній компанії 一 помічником директора та перекладачем.

За рік часу я повернулася на Донеччину. Вирішила будувати життя 一 у рідному селі я почала займатися підприємництвом знову. У школі, де я працювала, організувала курси англійською мови. У 2005 році отримала пропозицію викладати англійську мову в інституті на Донеччині.

Всі попередні бізнеси я полишила та не втратила бажання займатися бізнесом 一 дуже скоро почала нові. А саме курси англійської мови для дітей та дорослих, послуги консультування підприємців щодо створення та розвитку бізнесу. Паралельно зайнялася послугами пасажирських перевезень та таксі. Бізнеси були успішними та прибутковими, існували до військових дій на Донбасі.

2014 року довелося полишити бізнеси та переїздити до Києва, починати життя з чистого аркуша паперу. Після переїзду я влаштувалася у громадську організацію КримSOS. Протягом двох років я консультувала підприємців, охочих отримати грант, а разом з цим допомагала писати заявки та отримувати кошти на розвиток бізнесів. Мені це дуже подобалося, тому що я допомагала отримати можливості для створення та розвитку бізнесу.

До підприємництва я повернулася 2016 року, коли створила Synergy Development Consulting 一 де займаємось фандрейзингом та розвитком соціальних, культурних та бізнес-проектів. Це соціальне підприємство, що допомагає писати грантові заявки, бізнес-плани, надає послуги консультування підприємців, грантерів, цільових груп та інші послуги.

Чи мали ви сумніви та переживання при переході з корпоративного світу в підприємництво, і якщо мали, як змогли подолати?


Так, мала і переживання і сумніви. Переживання 一 коли починала бізнес у столиці, тому що у столиці інші бізнес-правила: подеколи замовники в останній момент відмовлялися від послуг, від домовленостей. З цим впоралася, коли почала прописувати всі деталі в договорі та впровадила погодинну оплату.
Сумніви були, стосувалися впевненості в собі. З цим я впоралася, відвідуючи профільні заходи для підприємців та однодумців, завдяки консультаціям менторів та на старті тощо. 

Illustration

Розкажіть про процес запуску свого бізнесу. Що вас надихнуло та звідки з'явилася саме така ідея?
Мене надихало бажання жити в розвиненій країні. Саме це стимулювало мене стати частиною цих змін, допомагати отримувати кошти та можливості для розвитку міст та їхньої інфраструктури, кошти для заснування та розвитку бізнесу.
Якими були найбільші уроки, отримані в процесі запуску бізнесу?
1. Все регламентувати 一 за допомогою договорів 一 в них прописувати деталізовано всі домовленості.2. Знати свої сильні та слабкі сторони, можливості та загрози. Тобто якщо чогось не знаєш, то чесно собі зізнатися в цьому та працювати над слабкими сторонами, ризиками та загрозами. 3. Починати з бізнес-плану. Коли є бізнес-план, є стратегія, що можна коригувати. 4. Команда. Спираючись на досвід, я рекомендую не наймати в команду людей, з якими існує дискомфорт у спілкуванні або проблеми у співпраці. Усе це створює так звану токсичну атмосферу у колективі. У підсумку створюється неприємна атмосфера у колективі, що забирає сили та рівновагу.Оскільки наша ініціатива все ж про діджиталізацію, поділіться діджитал-інструментами, які ви використовуєте у власному бізнесі?

Робота з клієнтами

CRM-система Amo crm дуже зручна для роботи з клієнтами.


Зберігання інформації

Google Drive, OneDrive, Dropbox 一 хмарні сервіси. Зазвичай я створюю копії у кожному з хмарних сервісів. Це допомагає у випадку форс-мажорних ситуацій не втратити інформацію.

Маркетинг

SendPulse 一 дуже зручний для автоматизації маркетингу.


Ведення проектів

Trello 一 програма для керування проектами. Нею я користуюся вже 7 років поспіль. Вона ідеально підходить для команд до 50 людей. В моєму випадку допомагає створювати проекти, фокусуватися на процесі та вчасному досягненні результатів.

Керування фінансами

FINMAP 一 додаток для фінансового обліку у бізнесі, дуже зручний для відстежування прибутку, збитків підприємства тощо.  

Спілкування у команді

Slack 一 додаток для спілкування у командах. Ми користуємося ним задля розмежування проектів, та підпроектів, тем тощо. 

Чому ви вирішили підтримати ініціативу Digital Women 2020?

По-перше, тому що Digital Women 2020 стимулюють підприємництво в Україні, по-друге, тому що пропонують цікавий та корисний контент, вебінари тощо. По-третє, підтримують цікаві заходи для представниць бізнесу в Україні. 


Що найбільше змінилося з моменту створення власного бізнесу? У способі життя, образі думок, відношенні до себе.


Змінилася якість життя 一 на краще, змінилися масштаби мислення 一 коли ти підприємниця, то мислиш більш глобально та стратегічно про себе, про країну, про планету.

Стосовно себе, стала більш вимогливою як до себе, так і до людей поруч. 

Що на вашу думку найбільше заважає, а що навпаки допомагає жінкам у веденні бізнесу та у процесі його створення?
На мою думку, найбільше заважають внутрішні обмеження 一 невпевненість в собі та своїх силах, що на етапі створення, що на етапі ведення бізнесу.
Заважають й проблеми на ринку праці. Я часто зіштовхуються з тим, що мало кваліфікованих кадрів. А проблеми найчастіше проблеми полягають у незнанні англійської мови та невмінні працювати з сучасними інструментами планування та комунікації в команді 一 Slack, Trello та інших.


Які принципи та які цінності допомагають вам досягати успіху не тільки у роботі, але й в особистому житті?

У бізнесі допомагають розвиватися бажання навчатися та зростати. У бізнесі та особистому житті 一 репутація.

Якими своїми досягненнями ви пишаєтеся?

Я пишаюся тим, що мені вдалося зробити свій вклад у розвиток консалтингових послуг 一 написання грантових заявок, консультування з грантів тощо, пишаюся тим, що ринок цих послуг став відкритим, а не під завісою, як вважалось декілька років тому.


Що зараз читаєте? Яку б книгу порадили прочитати кожній підприємниці, що розпочинає свій шлях у бізнесі?


Я завжди читаю одночасно три книги. Зараз у мене в списку ці книги: 1. «‎Радикальне прощення»‎ Коліна Тіппінга 一 книжка допомагає розібратися в собі, свої погляди, упередження, тощо.2. «‎Пиши, скорочуй. Як створювати сильний текст»‎, Людмили Саричевої, Максима Ільяхова — книжка для охочих навчитися писати цікаві тексти 3. «Мислення швидке й повільне»‎ Даніела Канемана 一 пояснює алгоритми прийняття рішень та навчає приймати рішення.
Для підприємниць:1. «‎Радикальне прощення»‎ Коліна Тіппінга2. «Доставка щастя. Шлях до прибутку, задоволення і мрії», Тоні Шей 一 для порозуміння з клієнтами.3. «Розвиток бізнесу. Інструменти прибуткового зростання», Верн Харниш 一 про секрети побудови успішних бізнесів.


Одна порада для підприємниць, що розпочинають свою справу?

Вірити в себе та свою справу!

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

Читайте інтерв'ю інших амбасадорок

Тетяна Труш

Co-founder&CEO | SEOWAVE

Анна Мазур

Founder&CEO | HappyMonday

Дарія Кабанова

CEO | razom communications