Тетяна Аборонок

СЕО, блогерка, лідерка поглядів

SEOWAVE

Company picture

З чого почалася ваша історія як підприємниці? Як ви прийшли до ідеї створення власної справи?
Я переїхала з Чернігова до Києва і знайшла роботу в одній із веб-студій, де я пліч-о-пліч в одному кабінеті почала працювати з моїм майбутнім компаньйоном. Я дуже відповідально підходжу до роботи, тому швидко, охопивши специфіку своєї посади, поглиблено вивчила паралельно і всі інші бізнес-процеси, а заглибившись — я зрозуміла, що digital повинен бути справою мого життя.
Чи мали ви сумніви та переживання при переході з корпоративного світу в підприємництво, і якщо мали, як змогли подолати?
Звичайно, що мала. Коли відкриваєш власну справу — завжди є ризики, неможливо продумати наперед всі нюанси, але якщо ви вмієте працювати над собою, наполегливі у своїх цілях, вмієте проявляти гнучкість і зберігати "холодний розум" у стресових ситуаціях, всі перепони роблять тебе тільки сильнішою і дозволяють рости тобі й твоїй компанії.

Я зрозуміла, що digital повинен бути справою мого життя
Company picture

Розкажіть про процес запуску свого бізнесу. Що вас надихнуло та звідки з'явилася саме така ідея?
Ідея прийшла майже відразу, як я почала працювати в одній столичній ІТ-компанії. Я проаналізувала ринок, основні помилки компанії, в якій працювала і запропонувала колезі відкрити в цьому напрямку окрему справу.
Якими були найбільші уроки, отримані в процесі запуску бізнесу?
У бізнесі немає друзів, якщо ви відкриєте бізнес ще з кимось, у кожного мають бути строго виконувані свої обов'язки. З цієї причини наш третій компаньйон "відсіявся" на певному етапі виконання повноважень з розвитку компанії. До того ж, у вас має бути один єдиний лідер, який має бути "обличчям" компанії й брати відповідальність за прийняття стратегічних рішень.

Оскільки наша ініціатива все ж про діджиталізацію, поділіться діджитал-інструментами, які ви використовуєте у власному бізнесі.
Зараз основний тренд — мінімалізм і автоматизація бізнес-процесів. Мінімалізм у дизайні сайту з акцентом на фото чи картинку — це те, що зараз найбільш зручно сучасному споживачеві. Автоматизація — це використання індивідуальних CRM-систем, модулів синхронізації з базами даних, використання чат-ботів, email-розсилок і т.д.
Чому ви вирішили підтримати ініціативу Digital Women 2020?
Вирішила доєднатися до ініціативи, адже ринок офлайну вже відживає своє. Світ онлайн уже попереду. Ви зараз можете не виходячи з дому — замовити будь-який товар чи послугу. Я йду в ногу з часом і вважаю за онлайном — майбутнє.
Якими були найбільші уроки, отримані в процесі запуску бізнесу?
У бізнесі немає друзів, якщо ви відкриєте бізнес ще з кимось, у кожного мають бути строго виконувані свої обов'язки. З цієї причини наш третій компаньйон "відсіявся" на певному етапі виконання повноважень з розвитку компанії. До того ж, у вас має бути один єдиний лідер, який має бути "обличчям" компанії та брати відповідальність за прийняття стратегічних рішень. 

Illustration
Illustration
Illustration

Що на вашу думку найбільше заважає, а що навпаки допомагає жінкам у веденні бізнесу та у процесі його створення?
Звичайно, емоційність. Так ми влаштовані, що наша жіноча сутність досить багатогранна й емоційна. Тож, іноді складно вимкнути емоції, але роки тренувань дозволяють з цим легко справитись. Що стосується допомоги, то я вважаю що всі рівні, нам іноді навіть складніше. Наприклад, коли клієнти тих держав, де жінка прирівнюється до рівня домашніх улюбленців, не сприймають, що жінка може займати керівну посаду і розвивати власний бізнес. Декілька разів ми з такими клієнтами зіткнулись.
Які принципи та які цінності допомагають вам досягати успіху не тільки у роботі, але й в особистому житті?
У першу чергу чесність, справедливість і вміння швидко реагувати на будь-яку ситуацію. Якщо працювати — то совісно і чесно, тоді ти поважаєш себе, а тебе поважає твоя команда/друга половинка.
Якими своїми досягненнями ви пишаєтеся?
Я пишаюсь досягненнями команди в перемозі різних проєктів на web awards.
Що зараз читаєте? Яку б книгу порадили прочитати кожній підприємниці, яка робить перші кроки в бізнесі?

    "Дизайн мислення" Білл Барнет, ‎ ‎Дейв Еванс. Книга підійде для тих, хто є на старті розвитку власного бізнесу. 
    "Стратегія голубого океану" Кіма Ві Чана дає поштовх для відкриття бізнесу в незайнятій ніші. 
    "Маленьке життя" Ханья Янагіхара, досить складна книжка, яку необхідно читати дуже вдумливо.


Одна порада для підприємниць, що починають розвивати свій бізнес?

Вірити у свої сили і
не боятись діяти тут і зараз!


Illustration
Illustration
Illustration

Читайте інтерв'ю інших амбасадорок

Вірослава Новосильна

CEO & Founder | SLOVA Tech PR

Наталя Заверуха

Founder&CEO | Manageable

Анна Мазур

Founder&CEO | HappyMonday