Карантин у цифрову епоху

Як запровадження карантину в Україні вплинуло на поведінку користувачів онлайн? Марія Снежко, лідерка PR-напрямку  razom digital, зібрала зміни та тенденції, які очікуються найближчим часом.

1. Топ-запити у Google

За статистикою Google Trends 11 березня люди найбільше шукали інформацію про карантин і коронавірус, кількість запитів була більше 1 мільйона. Запити вийшли в топ Google по Україні.

Статистикою Google Trends станом на 11 березня

Статистикою Google Trends станом на 11 березня

За даними GemiusAudience, починаючи з 10 березня спостерігається активне зростання Average Time Spent (часу проведеного онлайн). У боротьбі за увагу, як і раніше, лідирують соціальні мережі. Люди знаходяться на стадії вивчення ситуації і максимально використовують всі доступні інформаційні канали — як медіа так і пошук. 

У Facebook у середньому користувачі проводять 18 хв 19 сек (12.03.20), приріст склав +2хв 39 сек. Надалі очікується підвищення інтересу до соціальних мереж і відео контенту.

За даними сервісу AppAnnie на період карантину в топ-додатки активно увірвалися додатки для відеоконференцій, такі як Zoom. Для iOS додаток піднявся на другу позицію, для Android - на четверту. Це пов’язано з тим, що вся офісна робота максимально переноситься додому. Діджитал цьому сприяє і робить можливим.

Перше місце в топ платних додатків для iOS займає гра Plague Inc. За даними CMetre розмір аудиторії Plague Inc склав приблизно 334 тис осіб. Це стратегія в жанрі біологічного симулятора, сюжет якої лежить в створенні нової хвороби яка повинна здолати світ, що нагадує реальний розвиток ситуації у світі.

Також в топ увійшли додатки з доставки, очікується збільшення інтересу до даної категорії.

2. Зростання Average Time Spent