Яна Анохіна


Founder&CEO
Voeu Du Coeur — виготовлення оксамитових коробочок для ювелірних прикрас

З чого почалася ваша історія як підприємиці?

У моїй картині світу не було опції «працювати в компанії». Я ніколи не відправляла резюме і не була на співбесідах. Робити щось нове — колосальне задоволення для мене. Тому я пробувала все, що до душі. Люблю працювати, мабуть, це моя фішка.

Люблю працювати, мабуть, це моя фішка.

На першу роботу мене схантили зразу після школи. Я працювала в сусідньому місті і це була справжня «хард ворк». Прокидаешся о 4 ранку, о 6 чекаєш маршрутку на вокзал, з вокзалу на автобусі в Дніпродзержинськ. Щоб о 8 годині бути в школі чи в дитячому садку. Знімала діток на фотоальбоми. Після поверталась у Дніпро і їхала на студію ретушувати фотографії. До 9-10 вечора. Але я кайфувала, бо мені це подобалось. Через чотири місяці роботи у такому шаленому темпі в мене був свій фотоаппарат і так почалась робота на себе. Потім тестила багато чого різного — що піде — тим і займалась. Конкретно цей бізнес почався спонтанно. Взяла і зробила. Продала. Пішло. Почала розвивати.

Picture about the company
Picture about the company
Picture about the company

Чи мали ви сумніви та переживання при переході з корпоративного світу в підприємництво, і якщо мали — як змогли подолати?

Я не працювала довго в наймі, десь 4 місяці. Потім працювала на себе (фотографувала весілля та займалась їх організацією). Саме з цієї ніши почався мій теперішній бізнес.
Сумнівів та переживань не було. Я починала майже з майже відсутніми ресурсами, тому не страшно було його загубити те, чого немає.

Розкажіть про процес запуску свого бізнесу. Що вас надихнуло та звідки з'явилася саме така ідея?

Мені потрібен був ідеальний аксессуар для зйомки обручок на весіллі, і я його зробила. Як фанат «fine art weddings»*, я засинала та прокидалась з відкритими на телефоні Pinterest та американськими весільними блогами. Коли рука на пульсі — завжди відчуваеш тренди у своїй бізнес-ніші.
*«Fine art weddings» — це стиль зйомки весілля, який започаткував Jose Villa. Характерні риси: зйомка на плівку, виїздна церемонія, особлива увага до декору. Концепція — весілля поза часом. Наприклад, все, що публікує magnoliarouge.com.

Якими були найбільші уроки, отримані в процесі запуску бізнесу?

Мій бізнес не планувався як бізнес. Я просто робила те, що мала робити, а по мірі потреби в мене з’являлись помічники. В минулому році зрозуміла, що хочу створити правильний та системний бізнес, а не гурток рукоділля для дівчат. Тому змінилося багато процесів, змінилася команда та з’явились нові люди.

Взяла і зробила. Продала.
Пішло. Почала розвивати.

Які діджитал-інструментами ви використовуєте у власному бізнесі?

Використовуємо CRM. Багато програм для автоматизації SMM та їх аналітики. Я люблю cпрощувати все, що можна cпростити. Тому використання діджитал-інструментів — це про нас.

Picture about the company
Picture about the company
Picture about the company

Чому ви вирішили підтримати ініціативу Digital Women 2020?

Діджиталізований бізнес — це круто. Дівчата в бізнесі — це також круто. Хочется, щоб нас ставало більше.

Що найбільше змінилося з моменту створення власного бізнесу? У способі життя, образі думок, відношенні до себе.

Насправді, все змінилось та весь час продовжує змінюватись. Бізнес і самореалізація стали моїм способом життя. Розумію, що маю потенціал і хочу його реалізувати.

Що на вашу думку найбільше заважає, а що навпаки допомагає жінкам у веденні бізнесу та у процесі його створення?

Однозначно заважає, коли розділяють бізнес на жіночий та чоловічий. Бізнес — це про все, що вище пояса. Тому гендерний розподіл тут є недоречним.
Допомогає постійно знаходитись в процесі навчання. Сфокусуватись на своїй справі і відсікати все, що не вписується в цю сферу.

Які принципи та які цінності допомагають вам досягати успіху не тільки у роботі, але й в особистому житті?

Я відношусь до людей так, як хочу, щоб вони відносилися до мене. Вірю в карму. Я за win-win у будь-яких стосунках. За розвиток всіх сторін. Вчусь відключати емоції, коли вони не потрібні.

Якими своїми досягненнями ви пишаєтеся?

Вчора я поверталася додому з нашого виробництва і так раділа, що створила щось, чого до мене не існувало. А тепер цей продукт люблять, купують, публікують в журналах і блогах по всьому світу. І команда кайфує від створення :)

Picture about the company

Що зараз читаєте? Яку б книгу порадили прочитати кожній починаючій підприємиці?

Зараз дочитую «Психологію лідера» Антоніо Менегетті.
Взагалі, я обожнюю читати! Рекомендую обов'язково познайомитися з: «Достявляючи щастя» Тоні Шейя та «Від хорошого до величного» Джима Коллінза. Мені дуже допомагає робити конспекти та прописувати, як саме поради з книги можна імплементувати в свій бізнес.

Одна порада для починаючих підприємиць?

Не боятися. Страх — це найгірше. Треба бути сміливою. Слухати інтуїцію та йти до своєї мети. Бізнес починається з тебе. Чим ефективніша ти — тим ефективніший твій бізнес.

Страх — це найгірше. Треба бути сміливою.

Читайте інтерв'ю інших амбасадорок

Наталя Заверуха

Founder&CEO | Manageable 

Анна Мазур

Founder&CEO | Happy Monday

Вірослава Новосильна

Founder&CEO | SLOVA Tech PR